Wielokulturowa kuchnia w stolicy

Okazuje się, że aby wyruszyć w kulinarną podróż dookoła świata, wcale nie trzeba opuszczać stolicy. Smaki Północy, Południa, Wschodu i Zachodu nie mają przed warszawskimi restauratorami żadnych tajemnic. Dzięki temu lunch między zajęciami albo wieczorne wyjście z przyjaciółmi może przekształcić się w prawdziwą ucztę dla zmysłów. Czyż to nie kolejny wyśmienity powód, aby wybrać studia właśnie tutaj?

Warszawska egzotyka

Jeśli swoją przygodę chciałbyś rozpocząć z przytupem, wpadnij do restauracji Loco Mexicano na Wiatracznej 2. Dom Szalonego Meksykanina zaprasza wszystkich odważnych na tradycyjne dania kuchi tex-mex. Przeglądając menu, zwróć uwagę na liczbę papryczek, bo może być naprawdę gorąco!

Inną ciekawą propozycją jest lokal gastronomiczny Tuk Tuk, mieszczący się przy Placu Zbawiciela oraz w Hali Koszyki. Skosztujesz tu przysmaków kuchni tajskiej i dostaniesz najlepszy Pad Thai w mieście. To dobra okazja, żeby nauczyć się władać pałeczkami. Ale bez stresu, są też zwykłe sztućce.

Jeśli poszukujesz czegoś bardziej niszowego, na ulicy Postępu 5 restauracja Afrykasy kusi swoich gości daniami etiopskimi, tanzańskimi i kenijskimi. To jedyne takie miejsce nie tylko w Warszawie, ale także w całym kraju.

Kuchnia śródziemnomorska na nowo

Jadłeś pizzę tysiąc razy i myślisz, że w tym temacie nic cię już nie zaskoczy? Błąd! Na Francuskiej 6 znajduje się wyjątkowa pizzeria Pinsa, jako jedyna w Polsce serwująca włoski przysmak o tej samej nazwie. Pinsa od tradycyjnej pizzy różni się przede wszystkim ciastem. Jest zdecydowanie zdrowsza i bardziej lekkostrawna, a smakuje po prostu niesamowicie.

Nieopodal, przy Wale Miedzeszyńskim 407, znajduje się Taverna Patris. Tu spróbujesz dań pochodzących ze słonecznych wysp greckich. Lokal ma niesamowity klimat i typowo śródziemnomorski wystrój. W upalne dni można skorzystać z restauracyjnego ogródka i cieszyć się dobrą kuchnią nad samym brzegiem Wisły.

Po sąsiedzku

W Warszawie nie brakuje też lokali z tradycyjnymi daniami naszych bliższych i dalszych sąsiadów. W restauracji Babooshka czeka na ciebie kuchnia rosyjska i ukraińska. Na początek solanka, czyli gęsta i mocno przyprawiona zupa. Potem bliny, draniki i pielmieni, również warte grzechu. Nawet karta napojów utrzymana jest we wschodnim klimacie. Obowiązkowe pozycje to mors i kwas chlebowy. Babooshka znajduje się na Oboźnej 9 oraz Grójeckiej 18/20.

A może chodzi ci po głowie karkówka po węgiersku, leczo albo paprykarz? Takie pyszności znajdziesz w restauracji U Madziara na Chłodnej 2/18. Lokal słynie z wyśmienitej kuchni, sympatycznej węgierskiej obsługi oraz rozpływających się w ustach deserów.

Nabrałeś apetytu? Jeśli tak, zapraszamy do Warszawy!

Ogarnięcie swoich wydatków i rozsądne planowanie budżetu to spore wyzwanie. Niemniej już czas najwyższy! Jeśli zależy ci na samodzielności finansowej i stopniowym uniezależnianiu się od pomocy rodziców, nie zwlekaj: załóż konto studenckie, inwestuj środki i przede wszystkim planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Zwierzęta są zapewne ważne w życiu wielu z Was. Tym razem nasi studenci i pracownicy w Warsaw Students Guide włączyli się w akcję pomocy psom i kotom w Schronisku na Paluchu a także odwiedzili miejsce, które chwyci za serce nie tylko kociarzy – Miau Cafe.

Mobilne punkty gastronomiczne wymyślone przez amerykańskich ranczerów w latach 60. XIX wieku znacząco różnią się od tych, które współcześnie można spotkać na ulicach Warszawy. Nie znajdziesz w nich suszonego mięsa, fasoli i boczku przechowywanych tygodniami dla strudzonych wędrowców, poszukujących pastwiska dla hodowanego przez siebie bydła. Skosztujesz za to oryginalnych dań z najdalszych zakątków świata.