Warszawskie TOP 5

Warszawa to miasto pełne interesujących muzeów, galerii, głośnych, tętniących życiem ulic, pięknych parków i uroczych zakątków. Wybranie pięciu najciekawszych miejsc wydaje się wręcz niemożliwe. My jednak postanowiliśmy podjąć wyzwanie i stworzyć taki właśnie ranking.

Stare Miasto – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat

Jeśli z jakiegoś powodu mógłbyś zobaczyć tylko jedno miejsce w Warszawie, udaj się w te okolice. Proponowany przez nas spacer z pewnością pozwoli ci poczuć klimat całego miasta. Jako punkt startowy wybraliśmy Podwale tak, abyś mógł zobaczyć Pomnik Małego Powstańca i imponujący Barbakan. Tylko nieliczni wiedzą, że ten ostatni można zwiedzić także od środka. Dalsza trasa zaprowadzi cię wprost na Rynek Starego Miasta. Uważaj, żeby nie wciągnęły cię okoliczne puby i restauracje, bo przed tobą jeszcze Plac Zamkowy i obowiązkowe selfie z Kolumną Zygmunta. A na deser przechadzka po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Miej oczy dookoła głowy, żeby nie przegapić kawiarni Wedla, Pałacu Prezydenckiego i Hotelu Bristol. A jeśli czujesz, że zabraknie ci na to wszystko czasu, możesz wspiąć się na dzwonnicę kościoła św. Anny i obejrzeć tę część miasta z lotu ptaka.

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to wizytówka miasta sama w sobie. O ich magicznym klimacie świadczy nie tylko piękno ogrodów i Pałacu na Wyspie oraz możliwość przepłynięcia się gondolą, ale także liczne wydarzenia kulturalne. Latem odbywają się tu Koncerty Chopinowskie i wystawy plenerowe, a zimą niezwykłe spektakle świetlne. Trudno wymarzyć sobie lepsze miejsce na spacer. 

Muzeum Powstania Warszawskiego

To jedno z pierwszych tak interaktywnych muzeów w Polsce. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem historii, tu na pewno ci się spodoba. Muzeum oferuje m.in. Archiwum Historii Mówionej i wirtualną Fototekę, a w otaczającym je Parku Wolności znajduje się 156-metrowy Mur Pamięci. Wystawa zorganizowana jest tak, aby trafić do współczesnego odbiorcy i opowiedzieć w sposób wiarygodny i zrozumiały to, co kontrowersyjne i trudne.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Ostrzegamy: to muzeum naprawdę wciąga! Zapewne nie wystarczy ci jedna wizyta, aby dokładnie obejrzeć wszystkie wystawione tu eksponaty. POLIN kusi już od zewnątrz ciekawym architektonicznie nowoczesnym budynkiem. W środku zachwyca kolorami, porywającą muzyką i przede wszystkim fascynującą historią Żydów polskich.

Multimedialny Park Fontann

Choć to wyłącznie sezonowa atrakcja, Multimedialny Park Fontann jest niewątpliwie jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić. Od maja do września można podziwiać tu niesamowite spektakle z wykorzystaniem wody, światła i dźwięku. Każdy piątkowy i sobotni pokaz to inna animowana opowieść. Świetna propozycja na dobre rozpoczęcie letniego weekendu.

Studenci Uczelni Łazarskiego stworzyli własny alternatywny videoprzewodnik po ciekawych miejscach w Warszawie. Obejrzyjcie koniecznie wszystkie odcinki Warsaw Students Guide: https://www.youtube.com/playlist?list=PL9ozYRKy6zgCdM5DbUT5pI570b3Xc1AVc

Ogarnięcie swoich wydatków i rozsądne planowanie budżetu to spore wyzwanie. Niemniej już czas najwyższy! Jeśli zależy ci na samodzielności finansowej i stopniowym uniezależnianiu się od pomocy rodziców, nie zwlekaj: załóż konto studenckie, inwestuj środki i przede wszystkim planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Zwierzęta są zapewne ważne w życiu wielu z Was. Tym razem nasi studenci i pracownicy w Warsaw Students Guide włączyli się w akcję pomocy psom i kotom w Schronisku na Paluchu a także odwiedzili miejsce, które chwyci za serce nie tylko kociarzy – Miau Cafe.

Mobilne punkty gastronomiczne wymyślone przez amerykańskich ranczerów w latach 60. XIX wieku znacząco różnią się od tych, które współcześnie można spotkać na ulicach Warszawy. Nie znajdziesz w nich suszonego mięsa, fasoli i boczku przechowywanych tygodniami dla strudzonych wędrowców, poszukujących pastwiska dla hodowanego przez siebie bydła. Skosztujesz za to oryginalnych dań z najdalszych zakątków świata.