Start up - student zakłada działalność

Od studenckich projektów zaczynali tacy giganci jak Facebook, Google, Dropbox i Wordpress. Idea inkubatorów akademickich staje się coraz bardziej popularna także w Polsce, dając młodym szansę na twórcze wykorzystanie przedsiębiorczego potencjału i rozwinięcie biznesowych skrzydeł.

Do biegu, gotowi, start-up!

Sam decydujesz o tym, jak chcesz pracować w przyszłości. Być może kusi cię stabilizacja, bezpieczeństwo i etat, a może coś własnego z lekką nutą ryzyka i niepewności. Autorski biznes to spore wyzwanie, ale z realną szansą na sukces. Czemu by nie spróbować?

No dobrze, ale czym tak właściwie jest start-up? To organizacja działająca w pewnych tymczasowych ramach, aktywnie poszukująca nowych rynków i unikalnego dla siebie modelu biznesowego. Innymi słowy, to twój oryginalny pomysł na zaistnienie w danej branży. Przykłady polskich projektów studenckich, które naprawdę wypaliły, zachęcają do działania. Wymienić tu można choćby bambusowe rowery, gry edukacyjne dla dzieci, aplikację do zarządzania sobą w czasie, a także interaktywną tablicę do tworzenia animacji.

Od pomysłu do realizacji

Przygotuj się: ta droga może być długa i kręta, ale wytrwałość zawsze popłaca. Nie zniechęcaj się pierwszymi niepowodzeniami i trudnościami. Trafiony pomysł wymaga inspiracji, starannie przygotowanego planu i środków na jego realizację. Warszawskie uczelnie wyższe – Uczelnia Łazarskiego nie jest tu wyjątkiem -  oraz podlegające im biura karier coraz częściej stwarzają swoim studentom możliwość lepszego poznania środowiska biznesowego. Oferują także bezpłatne warsztaty pomocne w tworzeniu biznesplanu, umiejętnym zarządzaniu projektem i autoprezentacji. Na Uczelni Łazarskiego możesz wziąć udział w corocznej Giełdzie Pracodawców oraz skorzystać ze specjalistycznych szkoleń i konsultacji z doradcą zawodowym. Zajrzyj na fanpage Działu Praktyk i Karier https://www.facebook.com/KarieraLazarski/ 

Ogarnięcie swoich wydatków i rozsądne planowanie budżetu to spore wyzwanie. Niemniej już czas najwyższy! Jeśli zależy ci na samodzielności finansowej i stopniowym uniezależnianiu się od pomocy rodziców, nie zwlekaj: załóż konto studenckie, inwestuj środki i przede wszystkim planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Zwierzęta są zapewne ważne w życiu wielu z Was. Tym razem nasi studenci i pracownicy w Warsaw Students Guide włączyli się w akcję pomocy psom i kotom w Schronisku na Paluchu a także odwiedzili miejsce, które chwyci za serce nie tylko kociarzy – Miau Cafe.

Mobilne punkty gastronomiczne wymyślone przez amerykańskich ranczerów w latach 60. XIX wieku znacząco różnią się od tych, które współcześnie można spotkać na ulicach Warszawy. Nie znajdziesz w nich suszonego mięsa, fasoli i boczku przechowywanych tygodniami dla strudzonych wędrowców, poszukujących pastwiska dla hodowanego przez siebie bydła. Skosztujesz za to oryginalnych dań z najdalszych zakątków świata.