Gdzie studentowi bywać wypada

Rozpoczynasz studia w stolicy? Dowiedz się, co w warszawskiej trawie piszczy i przekonaj się, jak ekscytujące może być studenckie życie.

Warszawa to nie tylko najlepsze polskie uczelnie i bogata oferta edukacyjna. To także centrum kulturalne i rozrywkowe. Stolica tętni życiem w trybie 24/7, kusząc najmodniejszymi klubami, restauracjami i galeriami. Dasz się porwać?

Coś dla podniebienia

Studiując w Warszawie, ciężko nie zgłodnieć. Jeśli wybierasz się na kulinarne łowy z grupą przyjaciół, koniecznie zajrzyj do Hali Koszyki. Tu każdy mięso- i roślinożerca znajdzie coś pysznego dla siebie. Czas na deser? Nie ma sprawy! Co powiesz na lody mrożone ciekłym azotem? Możesz spróbować ich na Chmielnej 9/5 w lodziarni N’Ice Cream Factory. A jeśli chciałbyś uczcić zdane egzaminy kuflem dobrego piwa, wpadaj do The Alchemist Gastropub przy placu Piłsudskiego. To jedyne takie miejsce z Samoobsługową Ścianą Piwa. 

Coś dla ciała

Po tych wszystkich pysznościach warto zafundować sobie trochę ruchu. W Hangarze 646, czyli mokotowskim i gocławskim parku trampolin, wyskaczesz się za wszystkie czasy. Kto wie, może nawet opanujesz technikę robienia salta w tył. Lubisz ruch i dobrą muzykę? Wpadnij do pierwszej w Warszawie Wrotkarni Roller Disco (ul. Połczyńska 115). W tygodniu lokal zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty, a w soboty na (wy)wrotkowe tańce. Jeśli zaś wolisz spokojniejszy klimat, czekają na ciebie piękne Bulwary Wiślane. Możesz tam pospacerować, pojeździć na rowerze albo po prostu podziwiać widoki. 

Coś dla duszy

Skoro już mowa o duszy, chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jeden z najmodniejszych klubów muzycznych w Warszawie nosi nazwę NIEBO. Ten wyjątkowy lokal mieszczący się przy Nowym Świecie 21 to wydarzenie kulturalne samo w sobie. Odbywają się tu koncerty, spektakle teatralne i oczywiście imprezy do białego rana.

W zupełnie innej części Warszawy coraz głośniej robi się o Drukarni na Pradze. Niech nie zwiedzie cię nazwa. Choć w latach 50. przy ul. Mińskiej 65 rzeczywiście mieściła się Drukarnia Rewolucji Październikowej, dziś jest to kulturalne i gastronomiczne serce stolicy, w którego podziemiach znajduje się legendarna scena Fugazi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: Filmowy Ogród, koncerty, stand-upy, a do tego pyszną autorską kuchnię.

Wreszcie z myślą o miłośnikach historii miasta, a także o tych, którzy dopiero się w niej zakochują, powstał Fotoplastikon Warszawski. W Kamienicy Hoserów przy Alejach Jerozolimskich 51 można dosłownie poczuć klimat przedwojennej stolicy. Niewątpliwie warto zajrzeć na jedną z wielu mieszczących się tam wystaw.

A na koniec słodka tajemnica

Słyszałeś o trendzie speakeasy, czyli ukrytych barach, do których dostęp mają tylko wtajemniczeni? Ponoć w Warszawie jest ich już co najmniej kilka. Gdzie? To już musisz odkryć sam. Do dzieła!

Ogarnięcie swoich wydatków i rozsądne planowanie budżetu to spore wyzwanie. Niemniej już czas najwyższy! Jeśli zależy ci na samodzielności finansowej i stopniowym uniezależnianiu się od pomocy rodziców, nie zwlekaj: załóż konto studenckie, inwestuj środki i przede wszystkim planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Zwierzęta są zapewne ważne w życiu wielu z Was. Tym razem nasi studenci i pracownicy w Warsaw Students Guide włączyli się w akcję pomocy psom i kotom w Schronisku na Paluchu a także odwiedzili miejsce, które chwyci za serce nie tylko kociarzy – Miau Cafe.

Mobilne punkty gastronomiczne wymyślone przez amerykańskich ranczerów w latach 60. XIX wieku znacząco różnią się od tych, które współcześnie można spotkać na ulicach Warszawy. Nie znajdziesz w nich suszonego mięsa, fasoli i boczku przechowywanych tygodniami dla strudzonych wędrowców, poszukujących pastwiska dla hodowanego przez siebie bydła. Skosztujesz za to oryginalnych dań z najdalszych zakątków świata.