Coś na dobry początek

„Studia to najlepszy okres w życiu” – przekonują rodzice, starsze rodzeństwo i znajomi. Jak sprawić, żeby rzeczywiście taki był? Nieważne czy jesteś maturzystą, przyszłym lub obecnym studentem – odpowiedzi, których szukasz, znajdziesz tutaj.

Decyzja o podjęciu studiów to nie tylko wybór odpowiednich przedmiotów na maturze. To także nowe wyzwania, nieznane środowisko i ekscytujące doświadczenia. Popularna destynacja: oczywiście Warszawa!

Cała masa pytań

No dobrze, ale jak tak naprawdę wygląda studiowanie w stolicy? Internet aż huczy od natłoku informacji. Jedne portale straszą wysokimi kosztami utrzymania, inne kuszą bogatą ofertą kulturalną. Na YouTube z przymrużeniem oka rozbrajane są tematy niekończących się kolejek do dziekanatu lub walki o ostatnią książkę dostępną w uczelnianej bibliotece. Ile jednak tkwi w tym prawdy?

Praktyczny przewodnik

Dobrze rozumiemy tę niepewność. Dlatego na dobry początek zbliżającego się roku akademickiego przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowego bloga. Znajdziesz tu garść wskazówek pomocnych w swobodnym poruszaniu się po studenckiej mapie Warszawy. Nie zabraknie informacji o najmodniejszych miejscach, a także rzetelnych porad, które pozwolą Ci rozsądnie zaplanować wydatki i pobudzić własną przedsiębiorczość.

Osoby zainteresowane studiami na Uczelni Łazarskiego będą mogły zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, w tym również z informacjami dotyczącymi nowo otwartego Wydziału Medycznego.

 

Chcesz więcej? Obserwuj naszego bloga!

Ogarnięcie swoich wydatków i rozsądne planowanie budżetu to spore wyzwanie. Niemniej już czas najwyższy! Jeśli zależy ci na samodzielności finansowej i stopniowym uniezależnianiu się od pomocy rodziców, nie zwlekaj: załóż konto studenckie, inwestuj środki i przede wszystkim planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Zwierzęta są zapewne ważne w życiu wielu z Was. Tym razem nasi studenci i pracownicy w Warsaw Students Guide włączyli się w akcję pomocy psom i kotom w Schronisku na Paluchu a także odwiedzili miejsce, które chwyci za serce nie tylko kociarzy – Miau Cafe.

Mobilne punkty gastronomiczne wymyślone przez amerykańskich ranczerów w latach 60. XIX wieku znacząco różnią się od tych, które współcześnie można spotkać na ulicach Warszawy. Nie znajdziesz w nich suszonego mięsa, fasoli i boczku przechowywanych tygodniami dla strudzonych wędrowców, poszukujących pastwiska dla hodowanego przez siebie bydła. Skosztujesz za to oryginalnych dań z najdalszych zakątków świata.